דו"ח המבקר- מרינה הרצליה

מרינה הרצליה

מומלץ בחום לטייל במרינה הרצליה בשעות הערב.

הבלוג שלנו עושה סקירת מרינות בישראל והפעם נתחיל עם המרינה הגדולה בארץ: מרינה הרצליה. אומנם יופי זה עניין סובייקטיבי אבל לעניות דעתי המרינה בהרצליה היא לא רק הגדולה ביותר בארץ אלה גם המרינה היפה בישראל. נתחיל עם קצת היסטוריה, המרינה בהרצליה נפתחה בשנת 1995 על ידי ראש עיירית הרצליה דאז אלי לאנדו. המרינה נמצאת דרומית למלון דן אכדיה ועורפית לתל מיכל שגם הוא שווה ביקור בזכות הנוף היפה הנשקף ממנו. המרינה בהרצליה היא הגדולה ביותר בארץ והיא משתרעת על פני כ-500 דונמים, יכולה להכיל עד כ-700 כלי שייט, שמתוכם כ-580 עוגנים בקביעות. המעגן של המרינה יכול להכיל יאכטות עד 35 מטר אורך. המרינה בהרצליה חברה בתוכנית הדגל הכחול (Blue flag), זהו תו תקן בינלואמי שחברות 46 מדינות מהעולם ולמעלה מ-3,850 מרינות וחופים מרחבי העולם, תקן זה מבטיח תו איכות ומצויינות סביבתית וזו גאווה גדולה לעיר שהמרינה עומדת בסטנדרים גבוהים.

סוד ההצלחה של מרינה הרצליה

הסוד של הצלחת המרינה בהרצליה טמון בפיתוח עסקי נבון מסביב למרינה. עריית הרצליה והיזמים באזור השכילו להבין כי המרינה נמצאת בלוקיישן מעולה מבחינה מסחרית ומסביב למרינה יש המון שטחי תיירות עם מלונות ענקיים כולל מלון הרודס שנפתח בשנה שעברה והמותג הבינלאומי היוקרתי רי'ץ קרלטון. בנוסף קניון ארנה נמצא על שטחה של המרינה ובו מסעדות רבות שמשקיפות לנוף המרהיב ואף רומנטי של המרינה. למרבית מעדוני השייט הגדולים בארץ יש נוכחות במרינה הרצליה, ודרכם ניתן להזמין יאכטה לאירועים, לצאת לשייט או הפלגה רומנטית או לשלב כל ספורט ימי אחר.

בשנת 2000 נפתחה בחלקה הדרומי של המרינה מספנה שמטפלת בכל כלי שייט שהוא. המרינה הזו גם מארחת כמה מהיאכטות היותר גדולות בישראל, ככל הנראה המפורסמת שבהן היא היאכטה של שרי אריסון בעלת השליטה בבנק הפועלים שכבר הספיקה למכור את "מיי שאנטי" ב-103 מליון דולר. דמי העגינה במרינה הרצליה הם הגבוהים בישראל, כמובן שהם משתנים לפי גודל כלי השייט, אבל דמי עגינה ליאכטה בגודל ממוצע יגיעו לכמה אלפי שקלים טובים בחודש.

סיפור מפורסם בהיסטוריה של המרינה הוא שבשנת 2013 התפוצץ מיכל דלק באחת היאכטות וגרם לשריפה גדולה שהתפשטה אל עבר יאכטה נוספת, צוותי כיבוי והצלחה מתחנות הרצליה ותל אביב כיבו את האש, במזל גדול אף אחד לא נפגע.

לאתר של מרינה הרצליה

אולי יעניין אותך גם: